головна сторінка  написати  карта сайта
Русский / English   

Новини

Новини 2015

 

 Музичний журнал "Strings"  опублікував рецензію Грега Кехіла, присвячену світовій прем'єрі п'єси Євгена Станковича "Дотик янгола", яка була виконана скрипалькою Соломією Івахів у 2013-му році у Карнегі Холл.

 

  Цитуємо фрагмент рецензії:  "Скрипалька Соломія Івахів, для якої п'єса "Дотик янгола" написана, виконала її прем'єру у 2013-му році у Карнегі Вейл Рецітал Холл з піаністом Менгом Чіех-Лью.

  Івахів описала п'єсу, як втілення "по дитячому безпосереднього містицизму, винахідливої наївності, надії і внутрішнього спокою, ведучих до освіченості. Вражаюче темні мотиви тріумфують щастям врешті решт."

 

   Повну рецензію можна прочитати у лютневому 2015-го року номері журналу "Strings"  ( # 19), стор. 68.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  13 - 20 квітня у Києві відбувся ІІІ Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича.

 

  Участь у ньому взяли понад 400 учасників, серед яких солісти, фортепіанні і камерні ансамблі, великі ансамблі і оркестри розподілені за віковими категоріями. Гран-прі конкурсу "Дотик янгола" отримала юна киянка Катерина Ващенко.

   Подія зібрала багато схвальних відгуків і коментарів. З результатами конкурсу можна ознайомитись на його офіційному сайті, а також у матеріалах газети "День" .  

 

 

   Фото Руслана Канюки, "День" 

 

  У червні у  Київському муніципальному театрі опери і балету для дітей і юнацтва відбулася прем'єра фольк-балету "Майська ніч", який Євген Станкович написав 26 років тому.

 

  Відбулося відновлення спектаклю в постановці хореографа Віктора Гаченка, у якому взяли участь диригент Євген Воронько, художник Марія Левитська, симфонічний оркестр, хор, артисти та солісти балету.

 

  До нової постановки "Майської ночі" музикознавець Ірина Сікорська зауважує: "За допомогою органічного синтетичного дійства вдалося передати і животворний гоголівський гумор, і світлу поетику, й ніжні ліричні почуття...

  У музиці - той самий український фольклор, з яким композитор добряче-таки побешкетував: за допомогою оркестрових тембрів (низька мідь, щедре застосування ударних, сурдин тощо), гармонії (кластери), темпоритму (всілякі варіації) тощо. Завдяки системі лейтмотивів драматургія є стрункою і прозорою: поява Левка (Артем Тимчук) й Галі (Тетяна Циганкова) супроводжується мелодією пісні "Ой зійди, зійди, ясен місяцю..." та "Видно шляхи полтавськії", забави хлопців - сороміцькою "Катерино, відчини-но!" та ін.". Детальніше читайте тут.

 

  Наступне прем'єрне виконання спектаклю  у Київському муніципальному театрі опери і балету для дітей і юнацтва відбудетьсяв 27 червня.

 

 

 

 

 

  14 серпня у Берліні на фестивалі Young Euro Classic 2015 відбулася німецька прем'єра Другого концерту для скрипки з оркестром Євгена Станковича.

 

  Виконавці: Молодіжний симфонічний оркестр Національної музичної академії України імені Петра Чайковського (диригент Ігор Палкін), соліст Дмитро Ткаченко (скрипка).

 

 

 

 

 

 

 

 

  19 вересня у день народження Євгена Станковича відбулася світова прем'єра його Третього концерту для скрипки з оркестром. 

 

  Прем'єра відбулася у Національній філармонії України на концерті Національного симфонічного оркестру України (художній керівник і головний диригент Володимир Сіренко) за участю талановитого всесвітньо відомого скрипаля Валерія Соколова. На концерті слухачі почули і інший твір композитора - Хануку для оркестру.

 

  Окрім Києва прем'єра концерту відбудеться у Дніпропетровську (21.09), Одесі (25.09), Харкові (26.09).

                                                

 

 

 

  17 грудня у Національному театрі опери та балету відбулася прем'єра спектаклю "Вечори на хуторі біля Диканьки", оновленої версії балету "Ніч перед Різдвом" Євгена Станковича.

 

  Диригент-постановник спектаклю - Аллін Власенко, балетмейстер-постановник - Віктор Литвинов, художник-постановник - Марія Левитська.

 

 

Фото О.Орлової

 

 

 

 

 

    

 

 

                                                     З Новим роком! З Різдвом Христовим!

 

 

     

 

 

 

далееНовини 2014

далееНовини 2013

 

далееВиконання "Квіту папороті" стане для мене подарунком...
   Наталія Семененко, «День», №167, середа, 19 вересня 2012

далееПодії 2011

 

далееТаїнство верлібру або код-ейдос "Послання" Євгена Станковича...
   Анна Луніна

далееЕвген СТАНКОВИЧ: Завжди будуть іти поруч велика складність і велика простота 
   Юлія Бентя, «День», №210-211, п'ятниця, 18 листопада 2011

далее Колиска життя
    Микола Чабан, «Зоря» 

далееЖізель... юрського періоду
   Олена Дьячкова, «День», №230, середа, 15 грудня 2010

далееСтанкович, легенда про княгиню Ольгу 
   Ганна Веселовська, «Дзеркало тижня» №27, 17 липня 2010

далееНіколи не відчував чогось містичного у виборі професії
   Сніжана Русин, РА «Калейдоскоп»

 

далееЗагадкові маршрути авторської думки
   Анна Луніна, Портал "Культура", матеріал надано редакцією журналу "Музика"

 

 

далееКоли цвіте папороть: розвінчана міфологема
   Анна Луніна, Портал "Культура", матеріал надано редакцією журналу "Музика"

далееWissam Boustany, CD Recordings

 

у розділ


© 2002 LEMMA Ltd.
© 2002 IT-Consulting