главная страница  написать  карта сайта
Українською / English   

Новости

Ювілейний концерт.

20 вересня в Національній опері України відбудеться авторський вечір одного з найшанованіших та найвідоміших українських митців сучасності - композитора Євгена СТАНКОВИЧА, присвячений 60-річчю від дня народження майстра. Готуючи цей концерт, організатори намагалися уникнути будь-якого ювілейного пафосу. Власне, він здається й не дуже доречним, коли мова йде про Станковича: творча репутація композитора настільки солідна і бездоганна, а його внесок не лише в сучасну українську, але й європейську музичну культуру такий беззаперечно вагомий, що патетика урочистих промов може затулити найістотніше в майстрі.

На авторському вечорі композитора пролунають його Концерт для альта з оркестром (соліст Даниїл Райскін, Голландія), Симфонія пасторалей (соліст Едуард Ідельчук, Росія/Фінляндія) та прем”єра нової Симфонічної поеми Євгена Станковича у виконанні Національного симфонічного оркестру України (диригент - Володимир Сіренко). До речі, автор ще працює над цим твором, і про його назву слухачі довідаються лише на прем”єрі - 20 вересня.

Організатори концерту сподіваються, що він стане однією з головних подій музичного сезону й водночас збільшить кількість шанувальників таланту композитора.

В авторському вечорі композитора братимуть участь відомі європейські музиканти - альтист Даниїл РАЙСКІН та скрипаль Едуард Ідельчук.

Даниїл Райскін є одним з провідних альтистів світу. Випускник Петербурзької, Амстердамської та Фрайбурзької консерваторій в свої 32 роки він виступає на найпрестижніших концертних сценах світу - берлінських Філармонії та Концертхаузу, віденського Музикверайну, зальцбурзького Моцартеуму, амстердамського Концертгебау, московської Консерваторії, ньюйоркського Лінкольн-центру.

В репертуарі музиканта - концерти Альфреда Шнітке, Гії Канчелі, Соф”ї Губайдуліної, Едисона Денисова, Вольфганга Рима, Лючіано Беріо, Бориса Блахера, Богуслава Мартину, Карла Амадеуса Хартмана, Конрада Бека, Лео Смита та ін.

З австрійським скрипалем Бенджаміном Шмідтом він вперше виконав «Подвійний концерт» Бенджаміна Бріттена. У якості соліста Даниїл регулярно грає з Віденським та Берлінським симфонічними оркестрами, Нідерландським філармонійним оркестрои, Національним симфонічним оркестром Ірландії, симфонійним оркестром Норвезького радіо, Моцартеум-оркестром Зальцбургу та ін.

 

Особливе місце в творчості Райскіна посідає камерна музика. Він не лише постійно виступає в дуеті з роялем, але також є альтистом німецького струнного тріо “Belcanto Strings” і партнером таких музикантів як Наталія Гутман, Віктор Третьяков, Едуард Бруннер, Поль Мейєр, Володимир Мендельсон.

Скрипаль Едуард Ідельчук добре відомий українській музичній громадськості. Він був солістом Київського камерного оркестру, Національного симфонічного оркестру України, Державного симфонічного оркестру кінематографії СРСР. З 1991 року музикант є солістом Камерного оркестру м. Тампере (Фінляндія). Водночас він виступає з іншими колективами, зокрема, Новим Європейським струнним камерним оркестром під керівництвом Дмитра Сітковецького, ансамблем «Солісти Москви» під керівництвом Юрія Башмета та Бельгійським камерним оркестром під керівництвом Руді Вертена.

в раздел


© 2002 LEMMA Ltd.
© 2002 IT-Consulting